Тел./Факс: +38(04143)20-2-58
Ветерани Збройних Сил США приїхали у Бердичів

Ветерани Збройних Сил США приїхали у Бердичів

Посилання на офіційне джерело інформаціЇ: zhitomir.today

Автор статті: Юлія Сінєльнікова

Фото і Відео: Віталій Сінєльніков

Делегація ветеранів з Америки приїхала до Бердичева. До обласного госпіталю для ветеранів війни вони завітали після столичного Міжнародного волонтерського та ветеранського форуму. Мета візиту – подивитись, як і де лікують поранених вояків в Україні. Їх цікавить, як учасники бойових дій адаптуються у соціумі, що для цього роблять фахівці.

Ці чоловіки – колишні військові з українським корінням. Вони народились і жили за кордоном, служили у Збройних Силах Америки, але чудово говорять українською мовою.

«Тут нас представляють американцями. Але у себе в Америці ми відчуваємо себе українцями і слідкуємо за подіями, розвитком у вас, бачимо конкретні зміни, реформи, які треба тут продовжувати», – каже представник американської ветеранської спілки Мирон Мельник.

У США ця ветеранська спілка впливає на державну політику і прийняття законів. Вона підпорядкована Міністерству оборони, на відміну від українських подібних спільнот. Гості лобіюють інтереси України, впливаючи на урядові чинники, щоб Америка фінансово підтримувала українські проекти. Зокрема – щодо лікування і реабілітації воїнів та навчання лікарів.

«Це процес, над яким треба працювати довгі роки, набиратися досвіду, одночасно вчитися від інших країн. Маємо надію, що під нашим проектом може прийти допомога для українських лікарів, для воїнів», – додає він.

«Вони, як і свідомі українці, переживають за майбутнє України, за майбутнє бійців, їхніх родин, дітей, вони не байдужі до України, чого хочеться побажати багатьом мешканцям країни», – говорить головний лікар шпиталю Павло Журбенко.

Ветерани Збройних Сил США впевнені: психологічна реабілітація воїнів – невід’ємна складова їхнього здоров’я. А тому роботу госпітальних психологів у Бердичеві вважають однією з головних. У шпиталі сподіваються на підтримку гостей у їхньому навчанні і розвитку.

В Америці військові проходять реабілітацію не лише у спеціальних центрах чи лікарнях.

«Наші ветеранські шпиталі і адміністрація наголошує на тому, щоб громадські групи волонтерів, церков, спортивні угрупування приймали ветеранів, бо вони звідти походять. Ветерани є мешканцями громад, де їх краще підтримають морально і духовно. Важливо, щоб лікування ветеранів відбувалося не тільки на державному рівні», – каже Мирон Мельник.

Коли гості з Америки побачать й інші шпиталі і деякі приватні центри реабілітації в Україні, розроблять спеціальну програму. За нею і сформують усі потреби України щодо допомоги у сфері відновлення і лікування бійців. З нею й звернуться до американського конгресу.

«Сподіваюсь, що їм вдасться з пані Супрун ще раз поспілкуватись і просунути це у себе у Вашингтоні, бо у них ветеранські організації мають більш вагомий голос при прийнятті законодавчих актів, виділення коштів. Ця поїздка тоді виллється у якусь реальну допомогу», – каже Павло Журбенко.

На думку ветеранів США, у Бердичеві цілком непогані умови для одужання бійців. Радує, кажуть, що тут шукають нові методи досягнення кращих результатів.

Добавить комментарий