Тел./Факс: +38(04143)20-2-58

Результат за хвилину: якісні аналізи крові вже можуть робити у військовому шпиталі Бердичева

Головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни у Бердичеві Павло Журбенко тішиться новим обладнанням для закладу. Сучасний гематологічний аналізатор, який може зробити 60 аналізів крові за годину в 20-ти параметрах, тепер працюватиме у лабораторії шпиталю.

«Це дає нам більш точну діагностику і відповідно сприяє більш адекватному лікуванню і реабілітації учасників бойових дій і АТО. А для закладу це економія робочого часу, затраченого на виконання даних аналізів, що значно полегшить роботу лаборантам. А також економія на реактивах, хімічних елементах, які ми застосовуємо у даний час при виконанні цих аналізів», — розповідає головний лікар шпиталю Павло Журбенко.

У лабораторії шпиталю вже розібрались, як використовувати нове обладнання. Завідувач пані Олена каже: із таким приладом працює вперше. Це цікаво, оперативно і стимулює навчатись, щоб більше розумітися на результатах.

«Дуже мінімізує наш людський фактор, убезпечує нас, щоб ми робили менше похибок. Важливо зробити правильно забір крові. Це самий головний чинник при роботі з цим апаратом. Все далі від нас уже не залежить, а залежить від нього. Єдине, що ми кожен день його контролюємо», — розповідає Олена Кальчук, біолог, завідуюча клініко-діагностичної лабораторії госпіталю.

Для контролю роботи приладу госпіталь купує так звану контрольну кров з завідомо відомими показниками. Це дозволяє стежити за точністю аналізів, на які тепер іде мінімум часу. Результат друкується одразу. Окрім того це обладнання може зберігати результати аналізів.

«На один аналіз хвилина. Це вже з тим, після аналізу апарат сам себе миє, вимиває всі залишки, голочку, яку використовуємо для забору», — додає вона.

«Важливим показником роботи цього приладу є можливість збереження даних обстежень: близько 60 тисяч даних можна зберігати в пам’яті цього приладу і з часом використовувати їх у роботі», — каже Олександр Стоцький, заступник головного лікаря шпиталю.

У шпиталі кажуть: на Житомирщині у медзакладах такі прилади є, але найновіший саме в бердичівському госпіталі. Коштує він 187 тисяч гривень. Такий подарунок закладу зробили спонсори, які допомагають шпиталю не перший рік.

«Переймаються потребами учасників бойових дій, учасників АТО. Я дуже вдячний їм за системну допомогу, бо це за їхній власний рахунок купується таке обладнання далеко не вперше», — каже головний лікар.

Нове обладнання, переконані медики, допоможе в лікуванні учасників бойових дій і сприятиме точній діагностиці хвороб.

Добавить комментарий