Тел./Факс: +38(04143)20-2-58
З робочим візитом завітали до госпіталю ветеранів війни Міністр у справах ветеранів та Генеральний консул Республіки Польща

З робочим візитом завітали до госпіталю ветеранів війни Міністр у справах ветеранів та Генеральний консул Республіки Польща

15 жовтня, Міністр у справах ветеранів відвідала госпіталь ветеранів війни, де поспілкувалася з учасниками бойових дій. Питання психологічної реабілітації та підтримки ветеранів в числі найперших у роботі Міністерства. На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда

До зустрічі приєдналася й заступник голови ОДА Наталія Остапченко.

Під час зустрічі Оксана Коляда підкреслила, що таке спілкування дає можливість почути про проблеми ветеранів, учасників бойових дій. «Питання підтримки, психологічної реабілітації в числі найперших в роботі Міністерства. Плануємо створювати тренінговий центр для навчання психологів, які допомагатимуть реабілітуватися ветеранам. Далі команда спеціалістів навчатиме в кожній області психологів, щоб на місцях також надавали фахові та якісні послуги», – запевняє Міністр.

Наразі за підтримки Польщі 12 психологів з України проходять навчання саме з надання реабілітаційних послуг ветеранам. Про це розповів Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. У числі цих психологів 6 лікарів саме з Житомирської області і на базі Бердичівського шпиталю проводили спільні зустрічі та навчання.

Двоє психологів з Бердичівського обласного госпіталю ветеранів війни розпочали навчання за першою системною програмою для психологів за стандартами ЄС і НАТО у Польщі. Із вересня її фінансує і проводить Республіка Польща на базі 23-го військово-медичного шпиталю у місті Льондек-Здруй на НАТівській базі.

«Досвід ми брали від американців, з Ізраїля також, але адаптували до нашої ментальності також, польської чи слов’янської. А ментальність польська і українська дуже подібні» — розповів Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Чарчинський.

Теоретичну частину там вже заслухали й психологи Бердичівського госпіталю, на черзі навчальна практика. Працівниця Бердичівського госпіталю каже: не завжди має час та змогу поїхати на тренінг та здобути додаткові навички в Україні.

Оксана Коляда відмічає, що всі спеціалісти мають говорити єдиною професійною мовою. Такий досвід як цей польський проект є важливими для розробки стандартів.

За її словами, у Пущі-Водиці передбачається створення Національного центру реабілітації для ветеранів, учасників бойових дій, який спеціалізуватиметься на трьох напрямках: подолання стресових станів, залежностей та наслідків контузії. Досвід такого центру поширюватимуть у всі регіони.

Окрім навчання психологів, обговорили з міністеркою і подальше фінансування військового шпиталю. Адже згідно з реформою, медичні заклади стають неприбутковими комерційними підприємствами, і фінансування здійснюватиметься через НСЗУ за окремий пакет послуг. З НСЗУ потрібно заключати договір, в якому є невраховані моменти, переконаний головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни

«Питання ветеранів дійсно актуальні, і це стосується не лише фінансування, але й моральних аспектів. Ми розуміємо, що кожен учасник бойових дій, ветеран в першу чергу заслуговує на повагу, адже завдяки вам ми маємо мир на Житомирщині», – сказала Наталія Остапченко та запевнила, що облдержадміністрація за потреби готова надавати підтримку всім, хто звертається. 

Добавить комментарий